Bezpłatny Gminny System Powiadamiania Smsowego

Zapraszamy wszystkich Mieszkańców naszej Gminy do rejestracji w bezpłatnym systemie SMS. W czerwcu Gmina Piaski uruchomiła wyspecjalizowany system SMS-owej komunikacji SISMS, za pomocą którego będzie przekazywać istotne informacje kierowane do wszystkich mieszkańców gminy.

Każdy mieszkaniec będzie miał szansę otrzymywać najświeższe wiadomości bezpośrednio na swój prywatny telefon komórkowy, jeśli tylko zarejestruje się w SMS-owym systemie. Rejestracja jest bardzo prosta i sprowadza się do wysłania SMS* z kodem rejestrującym  o treści tak.lsw03 na numer 661 000 112. Właściwa rejestracja zawsze powinna zakończyć się zwrotnym SMS-em potwierdzającym poprawną rejestrację. W analogiczny sposób w każdej chwili możemy się wyrejestrować: wyślij SMS* z kodem wyrejestrowującym o treści nie.lsw03 na numer 661 000 112.

Jakie informacje będzie przekazywać mieszkańcom Urząd Gminy za pomocą systemu SISMS?

 • Błyskawiczne informowanie w sytuacjach zagrożenia życia i mienia
 • Zaproszenia na imprezy, uroczystości gminne, zawody sportowe
 • Informacje o bezpłatnych badaniach lekarskich i szczepieniach
 • Przypomnienia (np. usuwanie sopli z dachów,  odśnieżanie posesji)
 • Prośba o dostosowanie się do niebezpiecznych warunków (np. mgły, gołoledź na drogach)
 • Powiadomienia o organizowanych kursach i szkoleniach
 • Edukacja ekologiczna (np. zbiórce odpadów  wielkogabarytowych)
 • Informowanie o awariach na terenie gminy (woda, prąd, gaz, remonty i blokady dróg)
 • Informowanie o nowych udogodnieniach dla mieszkańców
 • Istotne zmiany w Urzędzie i w przepisach, terminy składania wniosków i dokumentów lub opłat
 • Inne informacje dopasowane do potrzeb miasta lub gminy

Korzystanie z systemu SISMS jest bezpłatne, a co najważniejsze bezpieczne dla ich użytkowników. Przetwarzane w nim dane osobowe czyli nasze prywatne numery telefonów, są pod ścisłą kontrolą UODO, zgodnie z wszelkimi wymogami prawnymi.

Nie musimy się zatem obawiać, że na nasze telefony spłyną niepożądane oferty handlowe. Wszystkie wiadomości będą wysyłane przez pracowników Urzędu Miejskiego w Piaskach.

SMS-owy system SISMS został już sprawdzony w wielu życiowych sytuacjach, SISMS jest najczęściej wybieranym SMS-owym systemem przez polskie miasta i gminy - z pewnością wpłynie na podniesienie bezpieczeństwa i komfortu życia naszej społeczności. Wystarczy się tylko zarejestrować.


* Opłata za wysłanie wiadomości SMS rejestrującej do systemu jest zgodna z Twoim planem taryfowym. Wysłanie wiadomości SMS o zdefiniowanej treści oznacza akceptację regulaminu dostępnego na stronie: https://sisms.pl/regulaminy.


Więcej informacji na temat systemu znajdziesz na stronie: http://www.sisms.pl/


WYŚLIJ SMS* Z KODEM REJESTRUJĄCYM:

tak.lsw03

na numer: 661 000 112


* Opłata za wysłanie wiadomości SMS rejestrującej do systemu jest zgodna z Twoim planem taryfowym. Wysłanie wiadomości SMS o zdefiniowanej treści oznacza akceptację regulaminu dostępnego na stronie: https://sisms.pl/regulaminy. W treści SMS-a powinien być wpisany tylko kod rejestrujący serwisu. Zawarty w kodzie znak “0” jest cyfrą “zero”.

Data publikacji: 2020-04-02, 22:06